NL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buis

NL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buis
Details:
Norm: EN 10216-2:2024
Kwaliteit: 10CrMo9-10 / materiaalnr.. 1.7380
Materiaaltype: 2,25Cr-1Mo Cr-Mo gelegeerd staal
Productie: Naadloos · Heet afgewerkt/koud afgewerkt
Leveringsconditie: +NT · +QT waar technisch vereist
Mechanische eigenschappen: Rm 480–630 MPa · Rp0,2 Groter dan of gelijk aan 280 MPa voor T Kleiner dan of gelijk aan 40 mm
Inspectie: UT / lek-Dichtheidstest / PMI / mechanische test / EN 10204 3.1 of 3.2
Toepassingen: Ketel · Stoomleidingen · Elektriciteitscentrale · Raffinaderij · Petrochemie · Drukapparatuur
Aanvraag sturen
Beschrijving
Aanvraag sturen

Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. is een van de meest betrouwbare fabrikanten en leveranciers van 10216-2 10crmo9-10 naadloze stalen buizen in China en ondersteunt ook service op maat. Met ruime ervaring heten wij u van harte welkom bij de groothandel in goedkope producten die hier op voorraad zijn en ontvang een gratis monster van onze fabriek. Voor prijsadvies kunt u contact met ons opnemen.

 

EN 10216-2 10CrMo9-10 Seamless Steel Tube
NL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buis

Xi'an Dongmeng Groep Co., Ltd.benodigdhedenNL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buisvoor ketels, stroomopwekkingssystemen-, stoomleidingen op hoge- temperatuur, raffinaderijeenheden, petrochemische apparatuur en andere druktoepassingen die een betrouwbare sterkte bij verhoogde- temperatuur vereisen. Ook herkenbaar aan het materiaalnummer1.7380, 10CrMo9-10 is een2.25Cr-1Mo chroom-molybdeen gelegeerd staalontworpen voor drukservice bij verhoogde temperaturen.

10CrMo9-10-buizen worden vervaardigd volgens het naadloze proces en worden normaal gesproken geleverd in degenormaliseerd en getemperd (+NT)staat, waarbij +QT-behandeling wordt overwogen voor bepaalde zware-wandconfiguraties waar vereist door EN 10216-2 en de aankoopspecificatie. Dongmeng Group ondersteunt project-specifieke OD × WT-combinaties, vaste lengtes, afschuining, UT/NDT, PMI, lek-dichtheidstesten, EN 10204 3.1/3.2-documentatie en inspectie door derden.

EN 10216-2:2024 is de huidige Europese norm die betrekking heeft op naadloze buizen van niet- gelegeerd en gelegeerd staal met gespecificeerde eigenschappen bij hoge temperaturen voor drukdoeleinden.

 

NL 10216-2 10CrMo9-10-specificaties

Item Specificatie
Product NL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buis
Standaard EN 10216-2:2024
Staalkwaliteit 10CrMo9-10
Materiaalnummer 1.738
Materiële familie Chroom-Molybdeen gelegeerd staal
Nominaal legeringssysteem 2,25Cr-1Mo
Productie Naadloos
Eindig vóór de warmtebehandeling Heet afgewerkt/koud afgewerkt
Standaard leveringsconditie +NT – Genormaliseerd en getemperd
Austenitiserende temperatuur 900–960 graden
Tempertemperatuur 680–750 graden
Einde afwerking Gewoon / afgeschuind / machinaal bewerkt
Lengte Willekeurig / vast / project-gespecificeerd
Documentatie NL 10204 3.1 / 3.2 indien gespecificeerd
Optionele inspectie UT / PMI / Lekkage-Dichtheid / Aanvullende NDT / Inspectie door derden-Inspectie door derden
Belangrijkste toepassingen Ketels, stoomleidingen, energiecentrales, raffinaderijen en petrochemische druksystemen

EN 10216-2 vereist dat deze buizen worden vervaardigd door:naadloos proces. Buizen kunnen heet- of koud-afgewerkt worden vóór de laatste warmtebehandeling. Voor 10CrMo9-10 is de gespecificeerde standaard warmtebehandelingsconditie +NT, met austenitisatie bij 900–960 graden gevolgd door temperen bij 680–750 graden.

Wat is 10CrMo9-10 / 1,7380?

10CrMo9-10is een speciaal gelegeerd staal ontwikkeld voor drukcomponenten die worden blootgesteld aan hoge temperaturen.

Het EN-materiaalnummer is:

1.7380

De chemie bevat ongeveer:

2,00–2,50% chroom + 0.90–1,10% molybdeen

Dit plaatst 10CrMo9-10 binnen de gevestigde ordeMateriaalfamilie 2,25Cr-1Mo.

Vergeleken met lagere- legeringssoorten zoals 13CrMo4-5 zorgt het hogere chroom- en molybdeengehalte voor verbeterde prestaties bij hoge- temperaturen en maakt 10CrMo9-10 bijzonder relevant voor veeleisende ketel-, stoom- en energieopwekkingstoepassingen.

Het materiaal moet niettemin worden geselecteerd op basis van de werkelijke:

Ontwerptemperatuur · Ontwerpdruk · Wanddikte · Toegestane spanning · Ontwerpcode · Procesmedium · Vereiste levensduur

-niet simpelweg door legeringspercentages te vergelijken.

Chemische samenstelling van 10CrMo9-10

De EN 10216-2:2024 analyselimieten voor 10CrMo9-10 omvatten:

Element Samenstelling (%)
Koolstof C 0.08–0.14
Silicium Si Kleiner dan of gelijk aan 0,50
Mangaan Mn 0.30–0.70
Fosfor P Kleiner dan of gelijk aan 0,020
Zwavel S Kleiner dan of gelijk aan 0,010
Chroom Cr 2.00–2.50
Molybdeen Mo 0.90–1.10
Nikkel Ni Kleiner dan of gelijk aan 0,30
Aluminium Al totaal Kleiner dan of gelijk aan 0,040
Koper Cu Kleiner dan of gelijk aan 0,30

Deze limieten komen overeen met de huidige EN 10216-2 materiaalgegevens gepubliceerd voor 10CrMo9-10 / 1.7380.

Waarom 2,25Cr-1Mo?

Chroom

Chroom verbetert:

oxidatieweerstand;

hardbaarheid;

verhoogde-temperatuurstabiliteit.

Molybdeen

Molybdeen helpt bij het verbeteren van:

verhoogde-temperatuursterkte;

kruipweerstand;

weerstand tegen krachtverlies tijdens langdurige thermische blootstelling.

Het gecombineerde Cr-Mo-systeem maakt 10CrMo9-10 aanzienlijk geschikter voor druktoepassingen bij hoge temperaturen dan conventionele koolstofstaalsoorten.

Mechanische eigenschappen

De kamertemperatuur-vereisten van EN 10216-2 variëren afhankelijk van de wanddikte.

Wanddikte Minimaal Rp0,2 Treksterkte Rm
T Kleiner dan of gelijk aan 16 mm 280 MPa 480–630 MPa
16 < T Kleiner dan of gelijk aan 40 mm 280 MPa 480–630 MPa
40 < T Kleiner dan of gelijk aan 60 mm 270 MPa 480–630 MPa

Verlenging

Longitudinaal:Groter dan of gelijk aan 22%
Dwars:Groter dan of gelijk aan 20%

Impact-energie

Bij 20 graden:

Longitudinaal:Groter dan of gelijk aan 40 J
Dwars:Groter dan of gelijk aan 27 J

EN 10216-2:2024 geeft deze kamertemperatuur-vereisten voor 10CrMo9-10 en vereist schokverificatie voor relevante dikkere wandbuizen onder de omstandigheden gespecificeerd door de norm.

Verhoogde-temperatuursterkte

Een belangrijke aankoopreden om voor 10CrMo9-10 te kiezen zijn de gedefinieerde mechanische prestaties bij verhoogde temperaturen.

Voor wanddiktes tot 60 mm vermeldt EN 10216-2 de volgende minimale Rp0,2-waarden:

Temperatuur Minimaal Rp0,2
100 graden 249 MPa
150 graden 241 MPa
200 graden 234 MPa
250 graden 224 MPa
300 graden 219 MPa
350 graden 212 MPa
400 graden 207 MPa
450 graden 193 MPa
500 graden 180 MPa

Deze waarden worden gespecificeerd in de huidige EN 10216-2-eigenschappentabel voor verhoogde temperaturen.

Belangrijke technische opmerking

Een vermelde bewijskracht-waarde bij 500 graden doet dat welnietbetekent dat elke 10CrMo9-10-buis automatisch continu op 500 graden kan worden gebruikt.

De toegestane bedrijfstoestand moet worden vastgesteld op basis van:

toepasselijke ontwerpcode + toegestane spanning + kruipgegevens + druk + afmetingen + corrosietolerantie + fabricagegeschiedenis + verwachte ontwerplevensduur.

Ontwerp op lange- hoge- temperatuur kan worden bepaald door kruip in plaats van door kamertemperatuur-trekeigenschappen.

Warmtebehandeling: 10CrMo9-10 +NT

De standaard leveringsconditie is:

+NT - Genormaliseerd en getemperd

Normaliseren / Austenitiseren:
900–960 graden gevolgd door luchtkoeling

Temperen:
680–750 graden gevolgd door luchtkoeling

 

Door deze warmtebehandeling wordt de microstructuur ontwikkeld die nodig is voor de gespecificeerde mechanische eigenschappen- in de kamer en bij verhoogde- temperaturen.

Wanneer kan +QT vereist zijn?

Dit is een belangrijk technisch punt voor de aanschaf van 10CrMo9-10.

EN 10216-2 merkt op dat voor kwaliteiten waarvoor de relevante voetnoot over warmtebehandeling geldt,afschrikken en temperen kan noodzakelijk worden wanneer de wanddikte groter is dan 10 mm of T/D groter is dan 0,15om de vereiste microstructuur en materiaaleigenschappen te verkrijgen.

Wanneer een dergelijke behandeling vereist is, moet dit tijdens de aanvraag- en bestellingsfase worden overeengekomen en wordt de materiaalaanduiding aangevuld met+QT.

Daarom moeten kopers er niet van uitgaan dat elke bestelling voor zware-muurplaten automatisch als volgt moet worden vermeld:

10CrMo9-10 +NT

Voor zwaar-wandige buizen moet de fabriek het volgende beoordelen:

OD · WT · T/D-verhouding · vereiste eigenschappen · warmte-behandelingsroute

vóór de uiteindelijke productie.

Naadloos productieproces

 

Een typische productieroute omvat:

1. Verificatie van staalproductie en knuppels

De staalchemie en het warmtegetal zijn geverifieerd volgens de EN 10216-2-vereisten.

2. Blokverwarming

Gekwalificeerde knuppels van gelegeerd staal worden verwarmd tot de vereiste doorsteektemperatuur.

3. Roterend doorboren

De massieve knuppel wordt in een holle schaal doorboord.

4. Verlenging en rollen

De holle schaal wordt gewalst om de vereiste buisgeometrie te bereiken.

5. Maatvoering/verkleining

Buitendiameter en wanddikte worden binnen de opgegeven maattolerantie gebracht.

6. Warmtebehandeling

De buis wordt normaal gesproken genormaliseerd en getemperd, of behandeld volgens de overeengekomen omstandigheden voor zwaar- wandmateriaal.

7. Rechttrekken

Warmte{0}}behandelde buizen worden rechtgetrokken vóór de eindinspectie.

8. Voorbereiding van snijden en beëindigen

Snijden op vaste-lengte, gladde uiteinden of afschuining kunnen worden gespecificeerd.

9. Inspectie & NDT

Mechanische eigenschappen, afmetingen, lek-dichtheid en toepasselijke NDT-eisen worden geverifieerd.

10. Markering en traceerbaarheid

Materiaalkwaliteit, warmte-identificatie en inspectiedocumentatie worden vóór het verpakken gecontroleerd.

Omdat EN 10216-2 gebruik maakt van eennaadloze productierouteDe buis bevat geen langslasnaad.

Inspectie en testen

Voor kritieke hoge- leidingen moeten bij aankoopbeslissingen net zo zorgvuldig rekening worden gehouden met de inspectievereisten als met de chemie.

Beschikbare projectinspecties kunnen het volgende omvatten:

chemische analyse van pollepel en product;

trekproeven;

impacttesten;

verhoogde-treksterkteverificatie bij temperatuur;

dimensionale inspectie;

wanddikteverificatie-;

visueel onderzoek;

ultrasoon testen;

lek-dichtheidstesten;

hydrostatisch testen waar gespecificeerd;

PMI;

materiële identificatie;

inspectie door derden-.

EN 10216-2:2024 biedt specifiek bestelopties voor verificatie bij hoge temperaturen, NDT, speciale eindvoorbereiding, exacte lengtes, hydrostatische testdruk, positieve materiaalidentificatie en EN 10204 3.2-certificering.

NL 10204 3.1 en 3.2 Documentatie

Voor B2B-projecten op het gebied van energie, ketels en drukapparatuur-is de traceerbaarheid van materialen essentieel.

Typische documentatie kan het volgende omvatten:

NL 10204 3.1

Door de fabrikant-uitgegeven inspectiecertificaat met daarin feitelijk gespecificeerde inspectie- en testresultaten.

NL 10204 3.2

Inspectiecertificaat met validatie door een onafhankelijke inspectievertegenwoordiger zoals vereist door de toepasselijke inkoopregeling.

EN 10216-2 voorziet hierin specifiek3.2 certificering als bestelmogelijkheid.

Voor kritische druktoepassingen moet het vereiste certificaattype altijd rechtstreeks op de offerteaanvraag en inkooporder verschijnen.

Typische toepassingen

Energieopwekking

10CrMo9-10 is goed ingeburgerd voor energietoepassingen bij hoge temperaturen, waaronder:

stoomleidingen;

ketelaansluitingen;

oververhitter- en naverwarmer-gerelateerde systemen;

headers voor hoge-temperaturen;

druk componenten.

Ketelsystemen

De combinatie van Cr en Mo ondersteunt toepassingen die worden blootgesteld aan langdurige thermische belasting.

Typische toepassingen zijn onder meer:

ketelbuizen;

stoomlijnen;

drukketelonderdelen;

verbindingsleidingen voor hoge-temperaturen.

Raffinaderijen

Mogelijke toepassingen zijn onder meer:

procesleidingen voor hoge- temperaturen;

verwarming-gerelateerde systemen;

procesoverdrachtlijnen;

aansluitingen van drukapparatuur.

Petrochemische installaties

10CrMo9-10 kan worden overwogen voor procesleidingen en drukcomponenten waarbij ontwerpberekeningen een Cr-Mo-legering vereisen met eigenschappen bij hoge temperaturen.

Drukapparatuur

Typische vereisten kunnen zijn:

verbindingsleidingen voor drukvaten;

kopteksten;

aansluitingen warmtewisselaar;

procesapparatuur voor hoge- temperaturen.

De daadwerkelijke geschiktheid moet altijd worden bevestigd door de ontwerper van de installatie of de fabrikant van de drukapparatuur.

10CrMo9-10 versus 13CrMo4-5

 

Dit zijn twee belangrijke Cr-Mo-kwaliteiten in EN 10216-2.

Eigendom 13CrMo4-5 10CrMo9-10
Materiaalnummer 1.7335 1.738
Cr 0.70–1.15% 2.00–2.50%
ma 0.40–0.60% 0.90–1.10%
Legering familie Ongeveer. 1Cr-0,5Mo Ongeveer. 2.25Cr-1Mo
Treksterkte 440–590 MPa 480–630 MPa
Standaard conditie +NT +NT
Typische positie Gemiddelde Cr-Mo-service Meer veeleisende service bij hogere- temperaturen

10CrMo9-10 bevat substantieel meer Cr en Mo, maar dat betekent niet dat het automatisch 13CrMo4-5 moet vervangen.

Het juiste materiaal moet voldoen aan de technische ontwerpspecificaties.

10CrMo9-10 versus ASTM A335 P22

Er wordt veelvuldig naar 10CrMo9-10 en ASTM A335 P22 verwezen, omdat beide tot de 2,25Cr-1Mo-familie behoren.Tubacex plaatst bijvoorbeeld EN 10216-2 10CrMo9-10 en ASTM A335 P22 in dezelfde internationale materiaal-equivalentiegroep voor toepassingen op het gebied van energieopwekking.

Echter:

10CrMo9-10 is niet automatisch uitwisselbaar met A335 P22.

Item NL 10216-2 10CrMo9-10 ASTM A335 P22
Normen Systeem NL ASTM/ASME
Cijfer 10CrMo9-10 P22
Materiaalnr. 1.738 ASTM-aanduidingssysteem
Legering systeem Ongeveer. 2.25Cr-1Mo Ongeveer. 2.25Cr-1Mo
Productie Naadloos Naadloos
Belangrijkste gebruik Drukbuis Hogetemperatuurleiding-
Warmtebehandeling NL-bepaalde +NT/+QT-voorwaarden ASTM-gedefinieerde behandeling
Certificering EN 10204-systeem dat veel wordt gebruikt ASTM/ASME-documentatie
Directe vervanging Technische goedkeuring vereist Technische goedkeuring vereist

Chemische bereiken kunnen vergelijkbaar zijn, maar:

mechanische vereisten, warmtebehandeling, toleranties, testen, certificering en maatnormen zijn niet identiek.

Als een project dit aangeeftNL 10216-2 10CrMo9-10, mag het niet worden vervangen door P22, alleen gebaseerd op een equivalentietabel.

Aanbevolen offerteaanvraaginformatie

Voor een nauwkeurige offerte, stuur:

Standaard:EN 10216-2:2024
Cijfer:10CrMo9-10 / 1,7380
Leveringsconditie:+NT / +QT indien nodig
Buitendiameter:___ mm
Wanddikte:___ mm
Lengte:___ mm
Hoeveelheid:___ stuks/m/ton
Einde voorbereiding:PE / BE / Speciaal
Impacttest:Vereist/niet vereist
Verhoogde-temperatuurtest:Vereist/niet vereist
UT/NDT: ___
Lek-Dichtheidstest: ___
PMI:Vereist/niet vereist
Certificaat:NL 10204 3.1 / 3.2
Inspectie door derden-: ___
Sollicitatie:Ketel / Elektriciteit / Raffinaderij / Petrochemie
Ontwerpcode: ___
Leveringsbestemming: ___

De huidige standaard zelf geeft een bestelvoorbeeld voor10CrMo9-10 met een minimale binnendiameter van 240 mm, minimale wanddikte van 40 mm en EN 10204 3.2-certificering, waarmee wordt aangetoond waarom afmetingen en inspectiedocumentatie duidelijk moeten worden gedefinieerd in de offerteaanvraagfase.

Waarom 10CrMo9-10-buisjes kopen van Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.?

 

Op standaarden-gebaseerd aanbod

Xi'an Dongmeng Groep Co., Ltd.beoordeelt materiaalkwaliteit, afmetingen, leveringsconditie en inspectie-eisen vóór offerte voor druk-service-legeringsbuizen.

Traceerbaarheid van warmtenummers

Materiaalidentificatie kan worden gehandhaafd door middel van hitte-nummermarkering en bijbehorende inspectiedocumentatie.

Ondersteuning van inspecties

Beschikbare projectvereisten kunnen zijn:

UT · PMI · Mechanisch testen · Lekkagetesten · Dimensionale inspectie · Inspectie door derden-

Ondersteuning bij verwerking

Project-specifieke verwerking kan het volgende omvatten:

Vaste-Lengtesnijden · Afschuining · Eindbewerking · Oppervlaktebescherming · Exportverpakking

Technische offerteaanvraagbeoordeling

Voor zware-wandige 10CrMo9-10 raden we aan deOD × WT, T/D-verhouding en vereiste warmte-behandelingsomstandighedenvóór de uiteindelijke productie.

Dit is betrouwbaarder dan alleen op materiaalnaam kopen.

Veelgestelde vragen - NL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buis

1. Wat is 10CrMo9-10?

10CrMo9-10 is een speciaal staal van Cr-Mo-legering, materiaalnummer1.7380, gebruikt voor naadloze drukbuizen met verhoogde-temperatuureigenschappen.

2. Welke norm omvat de naadloze buis 10CrMo9-10?

Het staat vermeld onderEN 10216-2:2024voor naadloze drukbuizen met verhoogde-temperatuureigenschappen.

3. Is 10CrMo9-10 naadloos?

Ja. EN 10216-2 vereist dat de buizen die onder de norm vallen, volgens een naadloos proces worden vervaardigd.

4. Wat is het materiaalnummer?

1.7380.

5. Wat is het Cr- en Mo-gehalte?

Chroom wel2.00–2.50%en molybdeen is0.90–1.10%.

6. Wat is de normale leveringsconditie?

De standaardvoorwaarde is+NT - genormaliseerd en getemperd.

7. Wat zijn de warmtebehandelingstemperaturen-?

Normaliseren is900–960 gradenen temperen is680–750 graden.

8. Wanneer kan +QT nodig zijn?

EN 10216-2 merkt op dat afschrikken en ontlaten nodig kunnen zijn voor toepasselijke kwaliteiten waarbij de wanddikte groter is dan 10 mm of T/D groter dan 0,15 om de beoogde structuur en eigenschappen te bereiken. De voorwaarde moet tijdens de aanvraag en bestelling worden overeengekomen.

9. Wat is de treksterkte?

Het gespecificeerde treksterkte-bereik is480–630 MPavoor de toepasselijke maatbereiken.

10. Is 10CrMo9-10 hetzelfde als P22?

Nee. Ze behoren tot een vergelijkbare 2,25Cr-1Mo-materiaalfamilie en er wordt vaak naar verwezen, maar EN 10216-2 10CrMo9-10 en ASTM A335 P22 zijn afzonderlijke specificaties.

11. Kan EN 10204 3.2-certificering worden geleverd?

Ja. EN 10204 3.2 is expliciet beschikbaar als besteloptie onder EN 10216-2.

12. Kunnen PMI en UT gespecificeerd worden?

Ja. Positieve materiaalidentificatie en niet-destructief onderzoek kunnen worden opgenomen volgens de overeengekomen ordervereisten.

13. Kunnen buizen met een vaste- lengte worden geleverd?

Ja. Exacte lengte is een bestelmogelijkheid binnen EN 10216-2.

14. Is 10CrMo9-10 geschikt voor 500 graden-service?

EN 10216-2 voorziet in een minimale Rp0,2-waarde van180 MPa bij 500 gradenvoor wanddikte tot 60 mm. De feitelijk toegestane bedrijfstemperatuur moet echter worden bepaald op basis van de geldende ontwerpcode, druk, kruipvereisten en levensduur.

Vraag een technische offerte aan

 

VoorNL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buis, stuur uw MTO, buizenschema of technische specificatie naarXi'an Dongmeng Groep Co., Ltd.

Voor een snellere technische beoordeling geeft u het volgende op:

OD × WT × Lengte · Aantal · +NT/+QT · NDT · Inspectiecertificaat · Toepassing · Bestemming

Kantoorinformatie

Telefoon: +86 157 6921 4734
E-mail: office@dongmjd.com
Whatsappen:Dong: +86 157 6921 4734

Kantooradres:
Kamer 4107, Runfeng-gebouw, Sanqiao New Street, Weiyang District, Xi'an City, provincie Shaanxi

Populaire tags: nl 10216-2 10crmo9-10 naadloze stalen buis, China en 10216-2 10crmo9-10 naadloze stalen buisfabrikanten, leveranciers, fabriek

Aanvraag sturen