Chrome Moly pijp- en buisleverancier – ASTM A335, A213, A691 en EN 10216-2
ASTM A335 naadloze buis · ASTM A691 EFW-buis · ASTM A213 ketelbuis · EN 10216-2 naadloze drukbuis
Xi'an Dongmeng Group Co, Ltd leveringenchroom-moly pijp en chroom--molybdeen gelegeerde stalen buisvoor hoge-temperatuur, hoge-druk en kritische industriële dienstverlening.
Ons Chrome Moly-productassortiment omvat vier belangrijke inkoopsystemen:
ASTM A335 / ASME SA335 naadloze hoge- temperatuurbuis, inclusief P5, P9, P11, P12, P22, P91 en P92.
ASTM A691 / ASME SA691 EFW-buis van gelegeerd staalvoor toepassingen met grote-diameters en zware- muren, waaronder 1¼Cr-, 2¼Cr-, 5Cr- en 9Cr-legeringen.
ASTM A213 / ASME SA213 naadloze ketel, oververhitter en warmtewisselaarbuis, inclusief T5, T9, T11, T12, T22, T91 en T92.
EN 10216-2 naadloze drukbuizen van gelegeerd staal, inclusief 13CrMo4-5, 10CrMo5-5, 10CrMo9-10 en geavanceerde kruipbestendige Cr-Mo-kwaliteiten voor Europese druktoepassingen.
Dongmeng Group ondersteunt EPC-aannemers, energiecentrales, raffinaderijen, petrochemische bedrijven, ketelfabrikanten, leidingfabrikanten en industriële distributeurs met materiaallevering op basis van:
Standaard · Kwaliteit · OD/NPS · Wanddikte · Schema · Warmtebehandeling · Lengte · Uiteinden · Inspectie · MTC · PMI · NDT · Inspectie door derde-partij · Projectspecificatie
Kies de juiste Chrome Moly-productfamilie
Voordat kopers een cijfer selecteren, moeten ze zich eerst identificerenwelk type product het project daadwerkelijk nodig heeft.
| Productfamilie | Standaard | Hoofdproduct | Typische kwaliteit |
| Hogetemperatuurleiding- | ASTM A335 | Naadloze pijp | P11, P22, P91 |
| Pijp met grote-diameter | ASTM A691 | EFW-pijp | 1¼Cr, 2¼Cr, 5Cr, 9Cr |
| Ketel / oververhitterbuis | ASTM A213 | Naadloze buis | T11, T22, T91 |
| Europese drukbuis | EN 10216-2 | Naadloze buis | 13CrMo4-5, 10CrMo9-10 |
| Geavanceerde eindbuis | ASTM A213 / EN 10216-2 | Kruip-bestendige buis | T91, T92, X10CrMoVNb9-1 |
Dit onderscheid is belangrijk.
P22 is niet T22.
P91 is niet T91.
De legeringsfamilies kunnen nauw verwant zijn, maar de toepasselijke productnorm, het maatsysteem, de testvereisten en de beoogde uitrusting zijn verschillend.
-
ASTM A213 T22 KetelbuisStandaard: ASTM A213 / A213M. Kwaliteit: T22. UNS: K21590. Materiaaltype: 2,25Cr-1Mo Cr-Mo gelegeerd staal. Productie: naadloos, warm-afgewerkt of koud-afgewerkt. Warmtebehandeling: volledig /
-
ASTM A213 T11 KetelbuisStandaard: ASTM A213 / A213M. Kwaliteit: T11. UNS: K11597. Materiaalsoort: Cr-Mo Low-gelegeerd staal. Legeringssysteem: circa. 1Cr-0,5Mo. Productie: naadloos. Afwerking: Heet-Afgewerkt of
-
NL 10216-2 10CrMo5-5 naadloze stalen buisNorm:EN 10216-2. Staalkwaliteit: 10CrMo5-5. Materiaalnr.:1.7338. Materiaaltype: Cr-Mo-gelegeerd staal. Productie: naadloos, warm-afgewerkt of koud-afgewerkt. Leveringsconditie:+NT, genormaliseerd en
-
ASTM A691 9Cr EFW-buis van gelegeerd staalStandaard: ASTM A691 / ASME SA-691. Kwaliteit: 9Cr. Legeringssysteem: 9Cr-1Mo chroom-molybdeenstaal. Basisplaat: ASTM A387/A387M klasse 9 drukvatplaat. Productie: elektrisch-fusie-gelast (EFW) met
-
ASTM A691 5Cr EFW-buisStandaard: ASTM A691 / ASME SA-691. Kwaliteit: 5Cr. Legeringssysteem: 5Cr-0,5Mo chroom-molybdeenstaal. Basisplaat: ASTM A387/A387M klasse 5 drukvatplaat. Productie: elektrisch-fusie-gelast (EFW) met
-
NL 10216-2 10CrMo9-10 naadloze stalen buisNorm: EN 10216-2:2024. Kwaliteit: 10CrMo9-10 / materiaalnr.. 1.7380. Materiaaltype: 2,25Cr-1Mo Cr-Mo gelegeerd staal. Productie: Naadloos · Heet afgewerkt/koud afgewerkt. Leveringsconditie: +NT · +QT
-
NL 10216-2 13CrMo4-5 naadloze stalen buisNorm:EN 10216-2. Kwaliteit:13CrMo4-5 / Materiaalnr.. 1.7335. Materiaaltype: Cr-Mo-gelegeerd staal voor gebruik bij hoge- temperatuurdruk. Productie: naadloos · Heet afgewerkt/koud afgewerkt.
-
ASTM A691 2-1/4Cr EFW-buis van gelegeerd staalStandaard: ASTM A691 / ASME SA691. Kwaliteit: 2-1/4Cr · 2,25Cr-1Mo gelegeerd staal. Plaatmateriaal: ASTM A387 klasse 22. Productie: EFW – Elektrisch gelaste buis. Beschikbare klassen:Klasse 22 · 42 ·
-
ASTM A335 P92-buisStandaard en kwaliteit: ASTM A335/A335M P92; ASME SA-335 P92 indien gespecificeerd en gecertificeerd.. Materiaal: 9Cr-W-Mo-kruip-bestendig gelegeerd staal|UNS-K92460.. Productie: naadloze ronde buis,
-
ASTM A335 P12-buisProduct: ASTM A335 P12 naadloze gelegeerd stalen buis. Standaard: ASTM A335 / ASME SA335. Kwaliteit:P12. UNS: K11562. Materiaaltype: Cr-Mo ferritisch gelegeerd staal. Productie: naadloos.
-
ASTM A691 1-1/4CR-buisStandaard: ASTM A691/A691M. Kwaliteit: 1-1/4Cr. Nominale legering: 1,25Cr-0,5Mo. Productie: Elektrisch-Fusion-Gelast (EFW). Basisplaat: ASTM A387 klasse 11. Gemeenschappelijke klasse: Klasse 22 /
-
ASTM A335 P91-buisProduct: ASTM A335 P91 naadloze gelegeerd stalen buis. Materiaal: gemodificeerd 9Cr-1Mo-staal met V, Nb en N. Standaard: ASTM A335/A335M; ASME SA335/SA335M indien gespecificeerd. Kwaliteitstype: P91
Wat is chroom-molystaal?
Chroom-moly staal is een familie van laag{0}} en middelmatig- gelegeerde staalsoorten waarin chroom en molybdeen worden gebruikt om de prestaties bij hoge- temperaturen te verbeteren.
Chroom draagt bij aan de weerstand tegen oxidatie en aanslag en beïnvloedt de hardbaarheid en de stabiliteit van het materiaal bij hoge- temperaturen.
Molybdeen draagt bij aan verhoogde-temperatuursterkte en weerstand tegen tijd-afhankelijke kruipvervorming.
Geavanceerde kruip-sterkte-verbeterde kwaliteiten zoals P91, P92, T91 en T92 maken gebruik van extra legering en zorgvuldig gecontroleerde warmtebehandeling om de microstructuur te verkrijgen die vereist is voor veeleisende toepassingen op lange- termijn bij hoge- temperaturen.
Chroommoly-materialen worden daarom veel gebruikt waar apparatuur werkt onder combinaties van:
Temperatuur + druk + lange levensduur + thermische cycli + kruipbelasting
Typische industrieën zijn onder meer thermische energieopwekking, ketels, raffinaderijen, petrochemische fabrieken en hoge- procesapparatuur.
Chrome Moly Pipe & Tube – Snelle inkoopfeiten
| Inkoopartikel | Leveringsomvang |
| Materiële familie | Chroom-Molybdeen / Cr-Mo-gelegeerd staal |
| ASTM-buis | ASTM A335 / ASME SA335 |
| ASTM EFW-buis | ASTM A691 / ASME SA691 |
| ASTM-ketelbuis | ASTM A213 / ASME SA213 |
| Europese buis | EN 10216-2 |
| A335-kwaliteiten | P5, P9, P11, P12, P22, P91, P92 |
| A213-kwaliteiten | T5, T9, T11, T12, T22, T91, T92 |
| A691-legeringsfamilies | 1¼Cr, 2¼Cr, 5Cr, 9Cr |
| NL Cr-Mo-kwaliteiten | 13CrMo4-5, 10CrMo5-5, 10CrMo9-10, X10CrMoVNb9-1, X10CrWMoVNb9-2 |
| Productie | Naadloos / Heet afgewerkt / Koud afgewerkt / EFW |
| Afmetingen pijp | NPS + Schema of OD × WT |
| Buisafmetingen | OD × Wanddikte |
| Lengte | SRL, DRL, 6 m, 12 m, vaste lengte, gesneden-tot-lengte |
| Eindigt | PE / BE / machinaal bewerkt uiteinde |
| Inspectie | Chemie, mechanische test, PMI, hardheid, NDT, hydro-/druktest |
| Certificering | MTC / NL 10204 3.1; project-specifieke documentatie beschikbaar |
| Derde partij | SGS / BV / TÜV / Klant-Benoemde inspecteur |
| Toepassingen | Elektriciteit · Ketel · Raffinaderij · Petrochemie · Stoom · Waterstofdienst |
1. ASTM A335 / ASME SA335 naadloze chroom-moly-buis
ASTM A335 omvat naadloze stalen buizen van ferritische legering- bedoeld voor gebruik bij hoge- temperaturen. De huidige ASTM-vereisten omvatten chemische, trek-, hardheids-, hydrostatische en niet-destructieve onderzoeksvereisten.
ASTM A335 is de kernstandaard wanneer kopers zoeken naar:
Chroom Moly pijp
Cr-Mo naadloze buis
Pijp van gelegeerd staal op hoge temperatuur
P11 Pijp
P22 Pijp
P91 Pijp
ASTM A335-kwaliteitsbereik
| Cijfer | Algemene legeringsfamilie | Typische inkooptoepassingen |
| P5 | Ongeveer. 5Cr-0,5Mo | Raffinaderij- en petrochemische procesleidingen |
| P9 | Ongeveer. 9Cr-1Mo | Raffinaderijleidingen op hoge- temperatuur |
| P11 | Ongeveer. 1.25Cr-0,5Mo | Stoom-, ketel- en procesleidingen |
| P12 | Ongeveer. 1Cr-0,5Mo | Verhoogde-temperatuur-drukleidingen |
| P22 | Ongeveer. 2.25Cr-1Mo | Stroom-, raffinaderij- en stoomsystemen |
| P91 | Gemodificeerde 9Cr-1Mo-V-Nb | Hoge-energie- en hoog-efficiënte stroomleidingen |
| P92 | Geavanceerde 9Cr-kruip-familie | Geavanceerde stoomleidingen op hoge- temperatuur |
Nominale legeringsbeschrijvingen worden uitsluitend ter verkrijgingsoriëntatie gegeven. De feitelijke chemie moet worden gecontroleerd aan de hand van de bestelde ASTM/ASME-specificatie en MTC.
ASTM A335 P11-buis
P11 behoort tot de conventionele familie met lager-chroom Cr-Mo en wordt algemeen gespecificeerd voor gebruik bij hoge- temperatuurdruk.
Typische toepassingen zijn onder meer stoomsystemen, proceslijnen van raffinaderijen, ketel-gerelateerde leidingen en petrochemische systemen.
P11 biedt een praktisch evenwicht tussen eigenschappen bij hoge- temperaturen, beschikbaarheid en fabricagevereisten.
P11 mag niet automatisch worden vervangen door P22 of een andere kwaliteit, omdat het juiste materiaal de specificatie van het projectleidingmateriaal moet volgen.
ASTM A335 P22-buis
P22 behoort tot de ongeveer2,25Cr-1Mofamilie en is een van de belangrijkste traditionele Chrome-Moly-leidingkwaliteiten.
Het wordt veel gebruikt in energiecentrales, stoomsystemen, ketelaansluitingen, raffinaderijprocesleidingen en petrochemische installaties.
Voor gefabriceerde P22-systemen moet de WPS/PQR de lastoevoegmaterialen, de voorverwarming, de interpasstemperatuur, de warmte-inbreng en de PWHT regelen volgens de geldende bouwvoorschriften.
ASTM A335 P5-buis
P5 behoort tot de ongeveer5Cr-0,5Molegering familie.
Het hogere chroomgehalte maakt het belangrijk voor geselecteerde raffinaderijen en petrochemische diensten waar meer legering nodig is dan conventionele P11/P22-materialen.
P5 is vooral relevant voor raffinaderij-georiënteerde Chrome Moly-productclusters.
ASTM A335 P9-buis
P9 behoort tot de ongeveer9Cr-1Molegering familie.
Het moet niet worden verward met P91.
Hoewel beide vaak worden beschreven als materialen met een chroomgehalte van 9%, is P91 een staal met-sterkte-met kruipsterkte, extra gecontroleerde legering en aanzienlijk andere warmtebehandeling-en fabricagevereisten.
ASTM A335 P91-buis
P91 is een ferritisch staal met verbeterde kruip-sterkte- dat gewoonlijk wordt beschreven als gemodificeerd 9Cr-1Mo-V-Nb-materiaal.
Bij de aanschaf ervan is substantieel meer aandacht nodig voor:
Materiaalidentiteit → Warmtebehandeling → Microstructuur → Hardheid → Lassen → PWHT → Inspectie
Voor kritische P91-projecten kan Dongmeng Group de traceerbaarheid van materialen, PMI, hardheidstesten, MTC-beoordeling en project-specifieke inspectiedocumentatie coördineren.
P91 mag niet louter worden omschreven als een "opgewaardeerde P22".
Het overstappen van P22 naar P91 kan van invloed zijn op het ontwerp van de leidingen-wand, fittingen, flenzen, lastoevoegmaterialen, WPS/PQR, PWHT en inspectievereisten.
ASTM A335 P92-buis
P92 is een geavanceerde kruip-sterkte-verbeterde ferritische legering die voornamelijk wordt gebruikt bij toepassingen voor het opwekken van energie bij hoge- hoge temperaturen-.
De prestaties op de lange- termijn zijn sterk afhankelijk van de juiste productie, warmtebehandeling en verdere fabricage.
Voor P92-offerteaanvragen moeten kopers duidelijk de vereiste materiaalstandaard, afmetingen, wanddikte, warmte-behandelingsvereisten, inspectieniveau en certificeringspakket specificeren
2. ASTM A691 / ASME SA691 EFW Chrome Moly-buis
ASTM A691 is een belangrijke Chrome Moly-standaard voorelektrische-fusie-gelaste stalen buis vervaardigd uit druk-vat-kwaliteitsplaatvoor hoge-drukservice bij verhoogde temperatuur. De specificatie omvat nominaal pijpen met een buitendiameter van 16 inch / 400 mm en groter, hoewel andere afmetingen kunnen worden geleverd als deze aan de norm voldoen.
A691 is daarom vooral belangrijk voor:
Grote diameter
Zware muur
Hoge-druk
Project-Specifieke Chrome-Moly-leidingen
Veel voorkomende ASTM A691 Chrome Moly-families
| A691-klassefamilie | Typische Plaatfamilie | Algemene beschrijving |
| 1¼Cr | A387 Graad 11-familie | Ongeveer. 1.25Cr-0,5Mo |
| 2¼Cr | A387 Graad 22-familie | Ongeveer. 2.25Cr-1Mo |
| 5Cr | A387 Graad 5-familie | Ongeveer. 5Cr-0,5Mo |
| 9Cr | A387 Graad 9-familie | Ongeveer. 9Cr-1Mo |
De exacte plaatspecificatie, kwaliteit, klasse en projectvereisten moeten tijdens de offerte worden geverifieerd.
ASTM A691 kwaliteit versus klasse
Dit is een van de belangrijkste aanschafpunten op de hele Chrome Moly-pagina.
Voor ASTM A691:
Kwaliteit=identificeert het plaatmateriaal
Klasse=identificeert belangrijke productie- en inspectievoorwaarden
ASTM stelt dat Class de warmtebehandeling van pijpen identificeert, of de las radiografisch wordt onderzocht en of de pijp onder druk wordt getest.
ASTM A691-klassesysteem
| Klasse Familie | Warmtebehandeling van pijpen |
| 10–13 | Geen |
| 20–23 | Stress verlicht |
| 30–33 | Genormaliseerd |
| 40–43 | Genormaliseerd + getemperd |
| 50–53 | Gedoofd + getemperd |
Het laatste klassecijfer maakt vervolgens onderscheid tussen radiografie- en druktestcombinaties-.
Bijvoorbeeld:
Klasse 22=stressverlichting + radiografie + druktest
Klasse 42=Genormaliseerd en getemperd + radiografie + druktest
Klasse 52=Gehard en gehard + Radiografie + Druktest
De huidige klassentabel van ASTM bevestigt deze combinaties.
Daarom:
"ASTM A691 2¼Cr Pipe" is geen volledige aanbestedingsspecificatie.
Een sterkere offerteaanvraag is:
ASTM A691 / 2¼Cr / Klasse 42 / OD × WT / Lengte / Uiteinden / Hoeveelheid / Inspectie / MTC
ASTM A335 versus ASTM A691
| Vereiste | ASTM A335 | ASTM A691 |
| Product | Pijp | Pijp |
| Productie | Naadloos | EFW |
| Basismateriaal | Gelegeerd staal knuppel/buis hol | Druk-vat-kwaliteitsplaat |
| Hoofddienst | Leidingen voor hoge- temperaturen | Leidingen voor hoge-druk en hoge- temperatuur |
| Longitudinale las | Nee | Ja |
| Grote diameter | Mogelijk afhankelijk van productie | Belangrijk toepassingsgebied |
| Belangrijkste inkoopcontrole | Cijfer | Rang + Klasse |
| Las RT | Niet van toepassing | Klasse afhankelijk |
| Warmtebehandeling van pijpen | Afhankelijk van klasse/specificatie | Afhankelijk van klasse/graad |
| Belangrijkste offerteaanvraagformaat | Rang + Grootte + Schema | Graad + Klasse + OD + GEW |
Geen van beide standaarden mag als universeel beter worden omschreven.
De juiste productieroute hangt af van de diameter, wanddikte, kwaliteit, normvereisten, beschikbaarheid, inspectie en projecteconomie.
3. ASTM A213 / ASME SA213 Chrome-Moly-ketelbuis
ASTM A213 is essentieel voor een compleet Chrome Moly-productsysteem.
De huidige ASTM A213/A213M-specificatie heeft betrekking op naadloos ferritisch en austenitisch gelegeerd-staalketel-, oververhitter- en warmtewisselaarbuizen-. De buizen kunnen zoals gespecificeerd warm of koud afgewerkt zijn en zijn onderworpen aan product-specifieke testvereisten.
Deze productfamilie moet daarom worden gescheiden van de A335-buis in plaats van in dezelfde kwaliteitslijst te worden gemengd.
ASTM A213 Chrome Moly-kwaliteiten
| Cijfer | Algemene legeringsfamilie | Typische toepassing |
| T5 | Ongeveer. 5Cr-0,5Mo | Raffinaderijverwarmers en hoge-temperatuurapparatuur- |
| T9 | Ongeveer. 9Cr-1Mo | Hoge-ketel-/procesapparatuur voor hoge temperaturen |
| T11 | Familie van Cr-Mo lage--legeringen | Ketel en oververhitterbuis |
| T12 | Familie van Cr-Mo lage--legeringen | Ketel service |
| T22 | Ongeveer. 2.25Cr-1Mo | Boiler, oververhitter en naverwarmer |
| T91 | Gemodificeerde 9Cr-kruip-bestendige legering | Krachtige ketel op hoge- temperatuur |
| T92 | Geavanceerde kruip-bestendige legering | Krachtige ketel met ultra-/hoge- temperatuur |
ASTM A213 T11 Ketelbuis
T11 wordt veel gebruikt in ketel-, oververhitter- en warmteoverdrachtstoepassingen die Cr-Mo verhoogde- temperatuureigenschappen vereisen.
In tegenstelling tot P11-buis wordt T11-buis normaal gesproken gekocht met:
OD × Wanddikte
in plaats van voornamelijk NPS + Schema te gebruiken.
ASTM A213 T22 Ketelbuis
T22 behoort tot de materiaalfamilie van ongeveer 2,25Cr-1Mo en is een belangrijke chroom-moly-ketelbuiskwaliteit.
Typische toepassingen zijn onder meer oververhitters, herverwarmers, keteldrukonderdelen en andere warmteoverdrachtsapparatuur op hoge- temperatuur-.
ASTM A213 T91 Ketelbuis
T91 is een ketel- en oververhittingsbuismateriaal met-sterkte-verbetering dat wordt gebruikt bij veeleisende moderne apparatuur voor energieopwekking-.
Net als bij P91 is chemie alleen niet voldoende.
Materiaalconditie, warmtebehandeling, hardheid, lassen en PWHT-controle zijn belangrijk voor de uiteindelijke serviceprestaties.
ASTM A213 T92 Ketelbuis
T92 wordt gebruikt in geavanceerde ketelsystemen voor hoge- hoge temperaturen die sterkere kruipprestaties op de lange- termijn vereisen.
T92-inkoop vereist normaal gesproken een nauwkeurige controle van materiaalcertificering, warmtebehandeling, fabricageprocedures en inspectiedocumentatie.
ASTM A335 P-klasse versus ASTM A213 T-klasse
| Pijpkwaliteit | Gerelateerde buiskwaliteit | Belangrijkste verschil |
| A335 P5 | A213 T5 | Pijp versus ketel/oververhitterbuis |
| A335 P9 | A213 T9 | Pijp versus ketel/oververhitterbuis |
| A335 P11 | A213 T11 | Drukleidingen versus warmte-overdrachtsbuis |
| A335 P12 | A213 T12 | Drukleidingen versus ketelbuis |
| A335 P22 | A213 T22 | Drukleidingen versus ketel/oververhitterbuis |
| A335 P91 | A213 T91 | Hoge-energiepijp versus geavanceerde ketelbuis |
| A335 P92 | A213 T92 | Geavanceerde pijp versus geavanceerde ketelbuis |
Dezelfde legeringsfamilie betekent niet hetzelfde product
Een veel voorkomende inkoopfout is de veronderstelling:
P11 = T11
of
P22 = T22
omdat de chemie verwant lijkt.
Dat is onjuist vanuit het perspectief van de product-specificaties.
A335-bedieningselementenpijp.
A213-bedieningselementenketel, oververhitter en warmtewisselaarbuis-.
Daarom mag een apparatuurspecificatie waarin T22 wordt gevraagd niet automatisch als P22 worden aangehaald, simpelweg omdat beide tot een vergelijkbare 2,25Cr-1Mo-familie behoren.
4. EN 10216-2 Naadloze chroom-molybdeendrukbuis
Voor Europese projecten is EN 10216-2 een andere belangrijke specificatie voor gelegeerde buizen voor hoge temperaturen.
EN 10216-2:2024 specificeert de technische leveringsvoorwaarden voor naadloze buizen van niet- gelegeerd en gelegeerd staal met gespecificeerde eigenschappen bij hoge temperaturen.
Belangrijke EN 10216-2 Cr-Mo-kwaliteiten
| Cijfer | Materiaalnr. | Algemene materiële familie |
| 13CrMo4-5 | 1.7335 | Cr-ma |
| 10CrMo5-5 | 1.7338 | Cr-ma |
| 10CrMo9-10 | 1.738 | Ongeveer. 2.25Cr-1Mo |
| 11CrMo9-10 | 1.7383 | Cr-ma |
| X10CrMoVNb9-1 | 1.4903 | Kruip-bestendig Cr-Mo-V-Nb |
| X10CrWMoVNb9-2 | 1.4901 | Geavanceerde kruip-bestendige Cr-W-Mo-V-Nb |
De huidige EN 10216-2-gegevens omvatten deze conventionele en geavanceerde Cr-Mo-families.
NL 10216-2 13CrMo4-5
13CrMo4-5 / 1.7335 wordt veel gebruikt voor druktoepassingen bij hoge temperaturen, waaronder ketel- en industriële drukapparatuur.
NL 10216-2 10CrMo5-5
10CrMo5-5 / 1.7338 is een andere Europese Cr-Mo-legering die wordt gebruikt voor druktoepassingen met gespecificeerde eigenschappen bij hoge temperaturen.
NL 10216-2 10CrMo9-10
10CrMo9-10 / 1.7380 behoort tot de ongeveer 2,25Cr-1Mo-familie en wordt algemeen erkend in Europese ketel- en drukapparatuurtoepassingen.
EN 10216-2 X10CrMoVNb9-1
X10CrMoVNb9-1 / 1.4903 is een kruip-bestendig Cr-Mo-V-Nb-materiaal dat wordt gebruikt bij veeleisende toepassingen bij hoge temperaturen.
Het legeringsconcept ligt dichter bij geavanceerde materiaalfamilies van klasse 91 dan conventionele 13CrMo4-5 of 10CrMo9-10.
ASTM versus EN – Ga niet uit van automatische gelijkwaardigheid
Kopers zoeken vaak naar relaties zoals:
P22 equivalent aan 10CrMo9-10
of
P91 equivalent aan X10CrMoVNb9-1
Dergelijke vergelijkingen kunnen nuttig zijn voor het begrijpen van materiële families, maar ze mogen niet als automatische vervangingen worden gepresenteerd.
Twee kwaliteiten kunnen in grote lijnen dezelfde metallurgie hebben, maar verschillen in:
Chemische limieten, mechanische eigenschappen, vereisten voor warmtebehandeling-, afmetingen, toleranties, testen, inspectiecategorie en acceptatie van de code.
Elke ASTM-naar-EN-vervanging moet daarom worden goedgekeurd door de verantwoordelijke ingenieur of projectspecificatie-instantie.
Hoe u het juiste Chrome Moly-materiaal selecteert
Er mag geen eenvoudige websitetabel zijn waarin staat:
"Gebruik P11 onder X-graad en P22 boven X-graad."
Selectie van drukmateriaal vereist meer informatie.
Ontwerptemperatuur
Naarmate de temperatuur stijgt, worden toelaatbare spanningen, oxidatiegedrag en kruip steeds belangrijker.
Ontwerpdruk
Druk beïnvloedt de vereiste wanddikte en de toegestane ontwerpspanning die wordt gebruikt door de technische code.
Vereiste ontwerplevensduur
Bij hoge-temperatuursystemen die vele jaren meegaan, moet rekening worden gehouden met kruip en degradatie op lange termijn.
Procesmedium
Stoom, koolwaterstoffen, waterstof-houdende vloeistoffen en andere procesomgevingen veroorzaken verschillende materiaal-selectieproblemen.
Bouwcode
De toepasselijke code regelt de materiaalacceptatie, toegestane spanningen, fabricage- en inspectievereisten.
Lasvereisten
P11, P22, P91 en P92 hebben geen identieke lasprocedures.
Compatibiliteit van componenten
Leidingen, buizen, fittingen, flenzen, kleppen en lastoevoegmaterialen moeten worden beoordeeld als onderdeel van het complete systeem.
P11 versus P22 versus P91
| Cijfer | Legeringconcept | Overweging bij aanschaf |
| P11 | Conventioneel lagere-legering Cr-Mo | Gangbare leidingkwaliteit voor hoge- temperaturen |
| P22 | Ongeveer. 2.25Cr-1Mo | Hogere-legering conventionele Cr-Mo |
| P91 | Gemodificeerde 9Cr-kruip-sterkte-verbeterd | Veel strengere fabricagecontrole |
P91 moet niet simpelweg worden gezien als het volgende leerjaar boven P22.
De overstap van P22 naar P91 kan van invloed zijn op het gehele leidingontwerp en fabricagetraject.
Chrome Moly-materiaal voor waterstofservice
Chroom-moly-materialen worden veel aangetroffen in raffinaderijen en petrochemische apparatuur die werkt met waterstof-houdende vloeistoffen bij hoge temperaturen en drukken.
Echter:
Chrome Moly ≠ automatisch geschikt voor elke waterstofserviceconditie.
Bij de materiaalkeuze moet rekening worden gehouden met temperatuur, partiële waterstofdruk, spanning, metallurgie, warmtebehandeling en project-specifieke vereisten.
API RP 941 richt zich op koolstofstaal en laag{1}}gelegeerd staal bij waterstof bij hoge- temperatuur, verhoogde- druk en is een belangrijke technische referentie voor de selectie van raffinage- en petrochemische materialen.
De materiaalingenieur moet daarom de geschiktheid van waterstof- beoordelen in plaats van een kwaliteit alleen op basis van het chroomgehalte te selecteren.
Buis- en buisafmetingen
De bestelmethode verschilt per productfamilie.
ASTM A335-buis
Normaal besteld als:
NPS + Schema
of
OD × Wanddikte
Veel voorkomende muurbeschrijvingen zijn onder meer:
SCH 40 · SCH 80 · SCH 120 · SCH 160 · STD · XS · XXS · Dikke wand
ASTM A691-buis
Vaak project-specifiek:
OD × Wanddikte
vooral voor EFW-constructies met een grote-diameter.
ASTM A213-buis
Normaal besteld als:
OD × Wanddikte
Buistoleranties en maatvereisten moeten worden bevestigd aan de hand van de toepasselijke productspecificatie.
EN 10216-2 Buis
Normaal gesproken besteld op basis van metrische buitendiameter × wanddikte samen met staalkwaliteit, leveringsconditie en inspectie-eisen.
Warmtebehandeling
Warmtebehandeling is een van de belangrijkste controlemechanismen voor de prestaties van Chrome Moly-materiaal.
Afhankelijk van de kwaliteit en de productnorm kan het materiaal routes omvatten zoals gloeien, normaliseren, normaliseren en temperen, spanningsverlichting, afschrikken en temperen, of gespecificeerde-gedefinieerde warmte-behandelingscycli.
Voor P91, P92, T91 en T92 is de warmtebehandeling bijzonder belangrijk omdat de vereiste kruip-bestendige eigenschappen sterk afhankelijk zijn van de uiteindelijke microstructuur.
In cruciale offerteaanvragen voor projecten moet worden gedefinieerd of aanvullende gegevens over warmtebehandeling- vereist zijn.
Lassen en PWHT
Chroom-moly-materiaal is lasbaar, maar er is geen enkele lasprocedure die geschikt is voor elke Cr-Mo-kwaliteit.
Een gekwalificeerde WPS/PQR moet relevante parameters controleren op basis van:
Materiaalkwaliteit, dikte, voegontwerp, vulmetaal, staat van onderhoud en geldende bouwvoorschriften.
Deze controles kunnen bestaan uit voorverwarmen, interpasstemperatuur, lage-waterstofpraktijk, warmte-inbreng, gecontroleerde koeling en PWHT.
Materialen van klasse 91 en klasse 92 vereisen een bijzonder gedisciplineerde fabricagecontrole.
Inspectie en kwaliteitscontrole
| Inspectie | Doel van de aanschaf |
| Chemische analyse | Controleer de samenstelling van de legering |
| Mechanische testen | Verifieer de vereiste eigenschappen |
| PMI | Voorkom vermenging van legeringen-kwaliteit- |
| Hardheid | Controleer de staat van de materiaal-/warmtebehandeling- indien van toepassing |
| Dimensionale inspectie | Controleer OD, WT, lengte, rechtheid en tolerantie |
| Visuele inspectie | Controleer het oppervlak en de afwerking |
| UT / BDE | Detecteer relevante onvolkomenheden |
| Hydrostatische / druktest | Standaard-/projectverificatie |
| Radiografie | Met name relevant voor de vereisten van de A691 EFW-klasse |
| Verificatie van hittenummer | Zorg voor traceerbaarheid van materialen |
| Markering van inspectie | Bevestig kwaliteit, standaard en warmte-identiteit |
| Inspectie door derden- | Onafhankelijke projectverificatie |
Waarom PMI belangrijk is voor Chrome Moly
P5, P9, P11, P22 en P91 kunnen er vrijwel identiek uitzien.
Hetzelfde geldt voor veel Cr-Mo-ketelbuiskwaliteiten.
Visuele identificatie is niet voldoende voor een gemengd-legeringsproject.
Een professionele traceerbaarheidsroute moet volgen:
Walserij → Warmtenummer → MTC → Pijp-/buismarkering → PMI → Traceerbaarheid van snijwerk → Fabricage → Einddocumentatie
Wanneer een pijp in kortere stukken wordt gesneden, moet de warmte-identificatie traceerbaar blijven volgens de toepasselijke projectmateriaalcontroleprocedure-.
Hoe u een Chrome Moly MTC kunt beoordelen
| MTC-artikel | Koperscontrole |
| Standaard | Komt overeen met de inkooporder |
| Cijfer | Correcte P/T/EN-kwaliteit |
| Hitte nummer | Komt overeen met fysiek materiaal |
| Scheikunde | Voldoet aan gespecificeerde limieten |
| Mechanische eigenschappen | Voldoet aan de vereiste specificatie |
| Warmtebehandeling | Correcte staat |
| Afmetingen | Komt overeen met PO |
| BDE | Verplicht onderzoek afgerond |
| Hydro-/druktest | Ingevuld waar van toepassing |
| Certificering | Vereist documentniveau |
| Traceerbaarheid | Fysiek materiaal kan aan certificaat gekoppeld worden |
Bij EPC-inkoop moet het documentatiepakket worden behandeld als onderdeel van het materiaal zelf.
Compatibele Chrome Moly-leidingcomponenten
Chrome Moly-projecten vereisen normaal gesproken meer dan alleen rechte buizen.
Afhankelijk van de klasse van leidingmateriaal kunnen de volgende materialen het volgende omvatten:
ASTM A234 Cr-Mo Butt-lasfittingen
ASTM A182 Cr-Mo gesmede fittingen en flenzen
Ellebogen · T-stukken · Verloopstukken · Kappen · Flenzen
Leidingen uit de P11-familie kunnen bijvoorbeeld worden gecombineerd met de juiste gespecificeerde componenten uit de WP11- en F11-familie, waar toegestaan door de leidingklasse.
De selectie van componenten moet de projectspecificatie volgen en niet simpelweg overeenkomen met gelijksoortige handelsnamen van legeringen.
Typische Chrome Moly-toepassingen
Energieopwekking
P22-, P91-, P92-, T22-, T91- en T92-materialen zijn belangrijk in stoom- en ketelsystemen met hoge temperatuur.
Toepassingen kunnen onder meer hoofdstoomleidingen, warmopwarmsystemen, ketelaansluitingen, oververhitters en naverwarmers zijn.
Olieraffinaderij
P5, P9, P11, P22 en verwante Cr-Mo-materialen worden veel aangetroffen in raffinaderijleidingen en -apparatuur bij hoge- temperaturen.
De materiaalkeuze is afhankelijk van de specifieke procesomgeving en leidingklasse.
Petrochemische verwerking
Cr-Mo-legeringen worden gebruikt in thermische-verwerkingssystemen en apparatuur voor verhoogde- temperatuurdruk, waarbij conventioneel koolstofstaal niet de vereiste service-eigenschappen biedt.
Ketelproductie
ASTM A213 T11, T22, T91 en T92 zijn vooral belangrijk voor de constructie van ketels, oververhitters en naverwarmers.
EPC-projecten
Grote projecten kunnen A335 naadloze buizen, A691 EFW-buizen met grote-diameter en A213 ketelbuizen binnen dezelfde faciliteit combineren.
Een categoriepagina moet daarom inkoopteams in staat stellen de juiste productstandaard te identificeren voordat ze een offerteaanvraag indienen.
Productie en waarde-Toegevoegde verwerking
Dongmeng Group kan bestellingen van Chrome Moly-buizen en -buizen coördineren met project-specifieke voorbereiding.
Beschikbare services omvatten onder meer het snijden op een vaste- lengte, het afschuinen van de uiteinden, machinale bewerking, identificatiemarkering, scheiding van kwaliteiten, warmte-nummercontrole, inspectiecoördinatie, beschermende behandeling en zeewaardige exportverpakking.
Materialen kunnen worden georganiseerd op basis van:
Kwaliteit · Warmtenummer · Maat · Leidingartikel · PO-regel · Projectpakket
Dit is met name handig voor EPC- en fabricageorders waarbij meerdere Cr-Mo-kwaliteiten betrokken zijn.
Projectdocumentatie
Documentatievereisten moeten vóór de orderbevestiging worden overeengekomen.
Beschikbare documentatie kan het volgende omvatten:
MTC / NL 10204 3.1
Chemische en mechanische testresultaten
Traceerbaarheid van warmtenummers
PMI-rapport
Hardheidsrapport
NDT-rapport
Hydrostatisch / druktestrapport
A691 Weld RT-documentatie, indien van toepassing
Dimensionaal inspectierapport
Warmte-Behandelingsregistraties waar gespecificeerd
Inspectievrijgave door derden-
Paklijst en verzenddocumentatie
Project-specifieke MDR-vereisten kunnen tijdens de offerte worden beoordeeld.
Waarom kiezen voor Dongmeng Group voor Chrome Moly Pipe & Tube?
Vier productsystemen van één leverancier
Dongmeng Groep omvat:
A335 buis + A691 EFW buis + A213 ketelbuis + EN 10216-2 buis
Hierdoor kunnen inkoopteams verschillende Chrome Moly-productfamilies inkopen via één projectleveringskanaal.
Conventionele en geavanceerde Cr-Mo-kwaliteiten
Het aanbod omvat traditionele P11/P22/T11/T22-materialen samen met geavanceerde P91/P92/T91/T92- en Europese Cr-Mo-kwaliteiten.
Naadloos + EFW-mogelijkheid
Zowel conventionele naadloze drukleidingen als projectspecifieke EFW-leidingen met een grote-diameter-diameter kunnen worden geëvalueerd.
Traceerbaarheid van materialen
Traceerbaarheid van -nummers, MTC-verificatie, PMI en projectmarkering kunnen in de bestelling worden opgenomen.
Ondersteuning van inspecties
PMI, hardheid, NDE, druktesten en inspectie door derden- kunnen worden geregeld volgens de PO en ITP.
Ondersteuning voor EPC-documentatie
Inspectie- en documentatievereisten kunnen vóór de productie worden gedefinieerd om goedkeuringsproblemen vóór verzending te verminderen.
Wat moet u in een Chrome Moly-offerteaanvraag verzenden?
Voor een snellere technische beoordeling stuurt u:
Standaard + Kwaliteit + Producttype + NPS/OD + Muur/Schema + Lengte + Aantal + Warmtebehandeling + Uiteinden + Inspectie + Certificering + Leveringsbestemming
A335 Voorbeeld
ASTM A335 P22 / NPS 8 / SCH 80 / BE / 12 m / 30 MT / EN 10204 3.1 / PMI vereist
A691 Voorbeeld
ASTM A691 2¼Cr / Klasse 42 / OD 610 mm × WT 30 mm / 12 m / RT + druktest / MTC 3.1
A213 Voorbeeld
ASTM A213 T22 / OD 50,8 × GEW 5,0 mm / 12 m / 10 MT / BDE / MTC 3,1
NL Voorbeeld
EN 10216-2 10CrMo9-10 / OD × WT / +NT of projectvereiste leveringsconditie / EN 10204 3.1
Voor EPC-projecten kunnen klanten deMTO, stuklijst, specificatie van leidingmateriaal, gegevensblad of technische aanvraagter beoordeling.
Veelgestelde vragen over Chrome Moly pijp en buis
Wat is Chrome-Moly-pijp?
Chrome-Moly-buis is een buis van chroom{0}}molybdeengelegeerd staal die voornamelijk wordt gebruikt bij hoge- druktemperaturen waarbij verbeterde sterkte bij hoge- temperaturen, kruipeigenschappen en oxidatiegedrag vereist zijn.
Wat zijn de meest voorkomende ASTM A335-kwaliteiten?
Veel voorkomende commerciële kwaliteiten zijn P5, P9, P11, P12, P22, P91 en P92.
Wat is het verschil tussen ASTM A335 en ASTM A213?
ASTM A335 omvat naadloos gelegeerd-staal met hoge temperaturenpijp.
ASTM A213 heeft betrekking op naadloze ketels, oververhitters en warmtewisselaars-buis.
Is P22 hetzelfde als T22?
Nee.
Ze behoren tot een verwante legeringsfamilie, maar P22 is een A335-buiskwaliteit, terwijl T22 een A213-buiskwaliteit is.
Is P91 hetzelfde als T91?
Nee.
Beide behoren tot gemodificeerde 9Cr-kruip-sterkte-verbeterde materiaalfamilies, maar ze worden beheerst door verschillende productspecificaties en worden in verschillende productvormen gebruikt.
Wat is het verschil tussen P9 en P91?
P9 is een conventionele kwaliteit van ongeveer 9Cr-1Mo.
P91 is een 9Cr-legering met gemodificeerde kruip-sterkte-met extra gecontroleerde legering en verschillende warmte-behandelingsvereisten.
Waar wordt ASTM A691 voor gebruikt?
ASTM A691 heeft betrekking op EFW-buizen van koolstof- en gelegeerd staal, vervaardigd uit kwaliteitsplaten van druk-vaten- voor hoge- druk bij verhoogde temperaturen.
Dit is vooral belangrijk voor chroommolybdeenleidingen met een grote-diameter.
Waarom heeft ASTM A691 een klasse nodig?
De klasse definieert belangrijke eisen met betrekking tot de warmtebehandeling van buizen, lasradiografie en druktesten.
Daarom is kwaliteit alleen geen volledige aankoopbeschrijving van de A691.
Waar wordt ASTM A213 T22 voor gebruikt?
T22 wordt vaak gebruikt in ketels, oververhitter, naverwarmers en andere warmteoverdrachtsapparatuur met hoge- temperatuur-.
Welke EN-norm heeft betrekking op de naadloze drukbuis van Chrome Moly?
EN 10216-2 heeft betrekking op naadloze buizen van niet- gelegeerd en gelegeerd staal met gespecificeerde eigenschappen bij hoge temperaturen.
Is 10CrMo9-10 gelijkwaardig aan P22?
Ze behoren tot grotendeels vergelijkbare Cr-Mo-materiaalfamilies, maar ze mogen niet als automatisch uitwisselbaar worden beschouwd.
De toepasselijke materiaalnorm, chemie, mechanische vereisten, warmtebehandeling, testen en acceptatie van de code moeten worden beoordeeld.
Heeft Chrome Moly-buis PWHT nodig?
Er is geen universeel antwoord.
Vereisten zijn afhankelijk van kwaliteit, dikte, constructiecode, gebruiksomstandigheden en gekwalificeerde lasprocedure.
Waarom wordt PMI aanbevolen?
Verschillende Cr-Mo-kwaliteiten kunnen er fysiek identiek uitzien.
PMI helpt de identiteit van de legering te verifiëren en het risico op materiaalvermenging- te verminderen.
Kan Chrome Moly-materiaal worden gebruikt in waterstofservice?
Toepasbare Cr-Mo-materialen worden veel gebruikt in waterstofraffinaderijen met hoge- temperatuur-, maar de geschiktheid hangt af van de temperatuur, de partiële waterstofdruk en de technische vereisten.
API RP 941 is een belangrijke referentie voor dit type evaluatie.
Kan een inspectie door derden- worden geregeld?
Ja. Inspectie door SGS, BV, TÜV of een andere overeengekomen inspectieorganisatie kan worden gecoördineerd indien gespecificeerd in de inkooporder.
Kan Dongmeng Group MTC 3.1 leveren?
Ja. MTC / EN 10204 3.1 en aanvullende projectdocumentatie kunnen worden aangeleverd volgens de overeengekomen inkoopspecificatie.
Vraag een Chrome Moly pijp- en buisofferte aan
BehoefteASTM A335 P5, P9, P11, P12, P22, P91 of P92 buis, ASTM A213 T11, T22, T91 of T92 ketelbuis, ASTM A691 EFW Chrome-Moly pijp, ofEN 10216-2 Cr-Mo naadloze buizen?
Stuur uw technische vereisten of project-MTO naar Dongmeng Group.
We kunnen beoordelen:
Standaard · Kwaliteit · Maat · Wanddikte · Aantal · Inspectie · MTC · Verwerking · Levering
Xi'an Dongmeng Groep Co., Ltd.
Telefoon: +86 157 6921 4734
Whatsappen:Dong, +86 157 6921 4734
E-mail: office@dongmjd.com
Kantoor:Kamer 4107, Runfeng-gebouw, Sanqiao New Street, Weiyang District, Xi'an City, provincie Shaanxi
Prijs aanvragen · MTC-monster · Beschikbaarheid van maten · Inspectieplan · Leveringsschema
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. is een van de toonaangevende fabrikanten en leveranciers van chroommolypijp (astm a335) in China. Wij heten u van harte welkom om hier in onze fabriek goedkope chroom-moly pijp (astm a335) op voorraad te kopen of groothandel. Alle op maat gemaakte producten zijn van hoge kwaliteit en een concurrerende prijs. Neem nu contact met ons op voor een gratis monster.


